Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PROF-MED” w Chełmie powstał na miejsce Polikliniki MSWia. Pierwszych pacjentów przyjęliśmy 1 lipca 2000 roku. Od tego czasu cieszymy się dużym uznaniem pacjentów, o czym świadczy stale rosnąca liczba podopiecznych. Leczymy pacjentów z terenu powiatu chełmskiego, gmin ościennych ale także z odległych miejscowości np. Sawin, Hrubieszów, Krasnystaw, Dorohusk. Prowadzimy działalność w oparciu o wysokiej klasy personel medyczny.

Od dnia 2 stycznia 2023 r. zmieniliśmy siedzibę i prowadzimy działalność pod adresem ul. Lwowska 51 w Chełmie (budynek CHSM na parterze).

Stałe podnoszenie kwalifikacji personelu poprzez udział w szkoleniach i konferencjach w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem placówki umożliwiają nam skuteczne i nowoczesne leczenie i są podstawą zadowolenia naszych pacjentów.

Kadrę medyczną stanowi zgrany zespół lekarzy i pielęgniarek, położnych oraz personel poradni rehabilitacyjnej.

Administrację zakładu tworzy kierownik NZOZ-u lek. med. Cios Mariusz oraz Prezes Zarządu Cios Małgorzata , rachunkowością i kadrami zajmuje się zewnętrzna firma Biuro Rachunkowe Czesława Jagiełły. Sprawozdawczością medyczną, która stanowi podstawy do rozliczania świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia, zajmuje się pani Katarzyna Rybczyńska.

Zakres świadczeń udzielanych przez nasz zakład obejmuje:

  • świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej,
  • świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
  • medycynę pracy,
  • rehabilitację leczniczą,
  • wykonywanie szczepień dla dzieci, młodzieży i dorosłych
  • badania laboratoryjne wykonywane w celu rozpoznania stanu zdrowia i ustalenia dalszego postępowania leczniczego,
  • promocję zdrowia, działalność profilaktyczną, ze szczególnym uwzględnieniem zadań wynikających z umów z NFZ.